İçeriğe geç

Gümüşhane Tunceli Arası Kaç KM

Gümüşhane Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Tunceli arası kaç km? Gümüşhane Tunceli arası kaç saat? Gümüşhane Tunceli yol tarifi? Gümüşhane Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Tunceli Arası Kaç KM

Gümüşhane Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 273 km’dir. Gümüşhane Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 151 km’dir.

Gümüşhane Tunceli Arası Kaç KM

Gümüşhane Tunceli Arası Kaç Saat

Gümüşhane Tunceli arası kaç saat; Gümüşhane Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 273 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Gümüşhane Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Gümüşhane Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 151 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

42 dakika

Gümüşhane Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 273 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.