İçeriğe geç

Giresun Tunceli Arası Kaç KM

Giresun Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Giresun ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Giresun Tunceli arası kaç km? Giresun Tunceli arası kaç saat? Giresun Tunceli yol tarifi? Giresun Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Giresun ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Giresun Tunceli Arası Kaç KM

Giresun Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 432 km’dir. Giresun Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 225 km’dir.

Giresun Tunceli Arası Kaç KM

Giresun Tunceli Arası Kaç Saat

Giresun Tunceli arası kaç saat; Giresun Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 432 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Giresun Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Giresun Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 225 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Giresun Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Giresun Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 432 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Giresun Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Giresun Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.