İçeriğe geç

Gaziantep Tunceli Arası Kaç KM

Gaziantep Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Tunceli arası kaç km? Gaziantep Tunceli arası kaç saat? Gaziantep Tunceli yol tarifi? Gaziantep Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Tunceli Arası Kaç KM

Gaziantep Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 515 km’dir. Gaziantep Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 306 km’dir.

Gaziantep Tunceli Arası Kaç KM

Gaziantep Tunceli Arası Kaç Saat

Gaziantep Tunceli arası kaç saat; Gaziantep Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 515 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gaziantep Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 306 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Gaziantep Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 515 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.