İçeriğe geç

Eskişehir Tunceli Arası Kaç KM

Eskişehir Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Tunceli arası kaç km? Eskişehir Tunceli arası kaç saat? Eskişehir Tunceli yol tarifi? Eskişehir Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Tunceli Arası Kaç KM

Eskişehir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1088 km’dir. Eskişehir Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 767 km’dir.

Eskişehir Tunceli Arası Kaç KM

Eskişehir Tunceli Arası Kaç Saat

Eskişehir Tunceli arası kaç saat; Eskişehir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1088 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Eskişehir Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Eskişehir Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 767 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Eskişehir Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1088 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.