İçeriğe geç

Erzurum Tunceli Arası Kaç KM

Erzurum Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Tunceli arası kaç km? Erzurum Tunceli arası kaç saat? Erzurum Tunceli yol tarifi? Erzurum Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Tunceli Arası Kaç KM

Erzurum Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 314 km’dir. Erzurum Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 172 km’dir.

Erzurum Tunceli Arası Kaç KM

Erzurum Tunceli Arası Kaç Saat

Erzurum Tunceli arası kaç saat; Erzurum Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 314 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 172 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Erzurum Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 314 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.