İçeriğe geç

Erzincan Tunceli Arası Kaç KM

Erzincan Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Tunceli arası kaç km? Erzincan Tunceli arası kaç saat? Erzincan Tunceli yol tarifi? Erzincan Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Tunceli Arası Kaç KM

Erzincan Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 km’dir. Erzincan Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 47 km’dir.

Erzincan Tunceli Arası Kaç KM

Erzincan Tunceli Arası Kaç Saat

Erzincan Tunceli arası kaç saat; Erzincan Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Erzincan Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Erzincan Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 47 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 33 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

33 dakika

Erzincan Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.