İçeriğe geç

Elazığ Tunceli Arası Kaç KM

Elazığ Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Tunceli arası kaç km? Elazığ Tunceli arası kaç saat? Elazığ Tunceli yol tarifi? Elazığ Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Tunceli Arası Kaç KM

Elazığ Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 km’dir. Elazığ Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 71 km’dir.

Elazığ Tunceli Arası Kaç KM

Elazığ Tunceli Arası Kaç Saat

Elazığ Tunceli arası kaç saat; Elazığ Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Elazığ Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Elazığ Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 71 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

35 dakika

Elazığ Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.