İçeriğe geç

Edirne Tunceli Arası Kaç KM

Edirne Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Tunceli arası kaç km? Edirne Tunceli arası kaç saat? Edirne Tunceli yol tarifi? Edirne Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Edirne Tunceli Arası Kaç KM

Edirne Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1423 km’dir. Edirne Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1137 km’dir.

Edirne Tunceli Arası Kaç KM

Edirne Tunceli Arası Kaç Saat

Edirne Tunceli arası kaç saat; Edirne Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1423 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Edirne Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Edirne Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1137 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat

Edirne Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1423 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 114 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.