İçeriğe geç

Diyarbakır Tunceli Arası Kaç KM

Diyarbakır Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Tunceli arası kaç km? Diyarbakır Tunceli arası kaç saat? Diyarbakır Tunceli yol tarifi? Diyarbakır Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Tunceli Arası Kaç KM

Diyarbakır Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 km’dir. Diyarbakır Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 166 km’dir.

Diyarbakır Tunceli Arası Kaç KM

Diyarbakır Tunceli Arası Kaç Saat

Diyarbakır Tunceli arası kaç saat; Diyarbakır Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Diyarbakır Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Diyarbakır Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 166 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Diyarbakır Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.