İçeriğe geç

Denizli Tunceli Arası Kaç KM

Denizli Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Tunceli arası kaç km? Denizli Tunceli arası kaç saat? Denizli Tunceli yol tarifi? Denizli Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Tunceli Arası Kaç KM

Denizli Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1305 km’dir. Denizli Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 909 km’dir.

Denizli Tunceli Arası Kaç KM

Denizli Tunceli Arası Kaç Saat

Denizli Tunceli arası kaç saat; Denizli Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1305 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 909 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 42 dakika

Denizli Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1305 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.