İçeriğe geç

Çorum Tunceli Arası Kaç KM

Çorum Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Tunceli arası kaç km? Çorum Tunceli arası kaç saat? Çorum Tunceli yol tarifi? Çorum Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Çorum Tunceli Arası Kaç KM

Çorum Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 604 km’dir. Çorum Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 425 km’dir.

Çorum Tunceli Arası Kaç KM

Çorum Tunceli Arası Kaç Saat

Çorum Tunceli arası kaç saat; Çorum Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 604 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Çorum Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 425 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Çorum Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 604 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.