İçeriğe geç

Çankırı Tunceli Arası Kaç KM

Çankırı Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Tunceli arası kaç km? Çankırı Tunceli arası kaç saat? Çankırı Tunceli yol tarifi? Çankırı Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Tunceli Arası Kaç KM

Çankırı Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 784 km’dir. Çankırı Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 535 km’dir.

Çankırı Tunceli Arası Kaç KM

Çankırı Tunceli Arası Kaç Saat

Çankırı Tunceli arası kaç saat; Çankırı Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 784 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Çankırı Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 535 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 12 dakika

Çankırı Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 784 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.