İçeriğe geç

Burdur Tunceli Arası Kaç KM

Burdur Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Tunceli arası kaç km? Burdur Tunceli arası kaç saat? Burdur Tunceli yol tarifi? Burdur Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Burdur Tunceli Arası Kaç KM

Burdur Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1152 km’dir. Burdur Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 823 km’dir.

Burdur Tunceli Arası Kaç Saat

Burdur Tunceli arası kaç saat; Burdur Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1152 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Burdur Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Burdur Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 823 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Burdur Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1152 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 93 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.