İçeriğe geç

Bolu Tunceli Arası Kaç KM

Bolu Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Tunceli arası kaç km? Bolu Tunceli arası kaç saat? Bolu Tunceli yol tarifi? Bolu Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Bolu Tunceli Arası Kaç KM

Bolu Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 922 km’dir. Bolu Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 702 km’dir.

Bolu Tunceli Arası Kaç Saat

Bolu Tunceli arası kaç saat; Bolu Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 922 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 702 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Bolu Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 922 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.