İçeriğe geç

Bitlis Tunceli Arası Kaç KM

Bitlis Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Tunceli arası kaç km? Bitlis Tunceli arası kaç saat? Bitlis Tunceli yol tarifi? Bitlis Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Tunceli Arası Kaç KM

Bitlis Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 336 km’dir. Bitlis Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 236 km’dir.

Bitlis Tunceli Arası Kaç Saat

Bitlis Tunceli arası kaç saat; Bitlis Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 336 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 236 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 48 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

48 dakika

Bitlis Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 336 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.