İçeriğe geç

Bingöl Tunceli Arası Kaç KM

Bingöl Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Tunceli arası kaç km? Bingöl Tunceli arası kaç saat? Bingöl Tunceli yol tarifi? Bingöl Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Tunceli Arası Kaç KM

Bingöl Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 145 km’dir. Bingöl Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 86 km’dir.

Bingöl Tunceli Arası Kaç Saat

Bingöl Tunceli arası kaç saat; Bingöl Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 145 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 86 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

36 dakika

Bingöl Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 145 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.