İçeriğe geç

Batman Tunceli Arası Kaç KM

Batman Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Tunceli arası kaç km? Batman Tunceli arası kaç saat? Batman Tunceli yol tarifi? Batman Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Batman Tunceli Arası Kaç KM

Batman Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 388 km’dir. Batman Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 218 km’dir.

Batman Tunceli Arası Kaç Saat

Batman Tunceli arası kaç saat; Batman Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 388 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Batman Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 218 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

50 dakika

Batman Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 388 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.