İçeriğe geç

Tufanbeyli Yol Tarifi

Adana Tufanbeyli yol tarifi; yazımızda öncelikle Tufanbeyli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tufanbeyli’ye nasıl gidilir? Tufanbeyli yol tarifi? Tufanbeyli yol haritası? Tufanbeyli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tufanbeyli İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Tufanbeyli, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Tufanbeyli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 987 km2’dir. Tufanbeyli ilçesinin rakımı ise 1.474 m olarak hesaplanmıştır. Tufanbeyli ilinin Kuzeyinde Kayseri, doğusunda ise Kahramanmaraş, Güneyinde ise Saimbeyli ilçeleri bulunmaktadır. Tufanbeyli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tufanbeyli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tufanbeyli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 17,667 nüfusa sahiptir.

Tufanbeyli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tufanbeyli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tufanbeyli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tufanbeyli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tufanbeyli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tufanbeyli’ye Nasıl Gidilir? Tufanbeyli Yol Tarifi

Tufanbeyli’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tufanbeyli’ye gelebilirsiniz. Tufanbeyli karayolu ile Adana şehir merkezine 185 km, İstanbul’a yaklaşık 893 km, Ankara’ya yaklaşık 449 km, İzmir’den ise yaklaşık 952 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tufanbeyli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tufanbeyli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.