Trabzon Yozgat Arası Kaç KM

Trabzon Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Yozgat arası kaç km? Trabzon Yozgat arası kaç saat? Trabzon Yozgat yol tarifi? Trabzon Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Yozgat Arası Kaç KM

Trabzon Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 km’dir. Trabzon Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 437 km’dir.

Trabzon Yozgat Arası Kaç KM

Trabzon Yozgat Arası Kaç Saat

Trabzon Yozgat arası kaç saat; Trabzon Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Trabzon Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 437 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Trabzon Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.