İçeriğe geç

Trabzon Yalova Arası Kaç KM

Trabzon Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Yalova arası kaç km? Trabzon Yalova arası kaç saat? Trabzon Yalova yol tarifi? Trabzon Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Yalova Arası Kaç KM

Trabzon Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1037 km’dir. Trabzon Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 880 km’dir.

Trabzon Yalova Arası Kaç KM

Trabzon Yalova Arası Kaç Saat

Trabzon Yalova arası kaç saat; Trabzon Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1037 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 880 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Trabzon Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1037 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.