Van Trabzon Arası Kaç KM

Van Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Trabzon arası kaç km? Van Trabzon arası kaç saat? Van Trabzon yol tarifi? Van Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Van Trabzon Arası Kaç KM

Van Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 645 km’dir. Van Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 419 km’dir.

Van Trabzon Arası Kaç KM

Van Trabzon Arası Kaç Saat

Van Trabzon arası kaç saat; Van Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 645 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Van Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Van Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 419 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Van Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 645 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.