Trabzon Tunceli Arası Kaç KM

Trabzon Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Tunceli arası kaç km? Trabzon Tunceli arası kaç saat? Trabzon Tunceli yol tarifi? Trabzon Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Tunceli Arası Kaç KM

Trabzon Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 375 km’dir. Trabzon Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 212 km’dir.

Trabzon Tunceli Arası Kaç KM

Trabzon Tunceli Arası Kaç Saat

Trabzon Tunceli arası kaç saat; Trabzon Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 375 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 212 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Trabzon Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 375 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.