İçeriğe geç

Trabzon Iğdır Arası Kaç KM

Trabzon Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Iğdır arası kaç km? Trabzon Iğdır arası kaç saat? Trabzon Iğdır yol tarifi? Trabzon Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Iğdır Arası Kaç KM

Trabzon Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 554 km’dir. Trabzon Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 386 km’dir.

Trabzon Iğdır Arası Kaç KM

Trabzon Iğdır Arası Kaç Saat

Trabzon Iğdır arası kaç saat; Trabzon Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 554 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Trabzon Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 386 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Trabzon Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 554 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.