Trabzon Hopa Arası Kaç KM

Trabzon Hopa arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Hopa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Hopa arası kaç km? Trabzon Hopa arası kaç saat? Trabzon Hopa yol tarifi? Trabzon Hopa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Hopa İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ilinin yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Hopa ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Hopa ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 204 km2dir. Hopa ilçesinin coğrafi konumu ise 41° 23′ 40.6284” Kuzey ve 41° 25′ 11.4312” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Hopa Arası Kaç KM

Trabzon Hopa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 170 km’dir. Trabzon Hopa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 150 km’dir.

Trabzon Hopa Arası Kaç KM

Trabzon Hopa Arası Kaç Saat

Trabzon Hopa arası kaç saat; Trabzon Hopa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 170 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Trabzon Hopa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Trabzon Hopa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 150 kilometredir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Trabzon Hopa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Hopa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 170 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Hopa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Hopa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hopa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hopa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.