İçeriğe geç

Hatay Trabzon Arası Kaç KM

Hatay Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Trabzon arası kaç km? Hatay Trabzon arası kaç saat? Hatay Trabzon yol tarifi? Hatay Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Trabzon Arası Kaç KM

Hatay Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 864 km’dir. Hatay Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 590 km’dir.

Hatay Trabzon Arası Kaç KM

Hatay Trabzon Arası Kaç Saat

Hatay Trabzon arası kaç saat; Hatay Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 864 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hatay Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 590 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Hatay Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 864 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.