İçeriğe geç

Trabzon Hakkâri Arası Kaç KM

Trabzon Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Hakkâri arası kaç km? Trabzon Hakkâri arası kaç saat? Trabzon Hakkâri yol tarifi? Trabzon Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Hakkâri Arası Kaç KM

Trabzon Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 km’dir. Trabzon Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 515 km’dir.

Trabzon Hakkâri Arası Kaç KM

Trabzon Hakkâri Arası Kaç Saat

Trabzon Hakkâri arası kaç saat; Trabzon Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Trabzon Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 515 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 12 dakika

Trabzon Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.