İçeriğe geç

Trabzon Gümüşhane Arası Kaç KM

Trabzon Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Gümüşhane arası kaç km? Trabzon Gümüşhane arası kaç saat? Trabzon Gümüşhane yol tarifi? Trabzon Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Gümüşhane Arası Kaç KM

Trabzon Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 132 km’dir. Trabzon Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 89 km’dir.

Trabzon Gümüşhane Arası Kaç KM

Trabzon Gümüşhane Arası Kaç Saat

Trabzon Gümüşhane arası kaç saat; Trabzon Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 132 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 89 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Trabzon Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 132 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.