İçeriğe geç

Trabzon Giresun Arası Kaç KM

Trabzon Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Giresun arası kaç km? Trabzon Giresun arası kaç saat? Trabzon Giresun yol tarifi? Trabzon Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Giresun Arası Kaç KM

Trabzon Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 km’dir. Trabzon Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 112 km’dir.

Trabzon Giresun Arası Kaç KM

Trabzon Giresun Arası Kaç Saat

Trabzon Giresun arası kaç saat; Trabzon Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 112 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Trabzon Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.