İçeriğe geç

Gaziantep Trabzon Arası Kaç KM

Gaziantep Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Trabzon arası kaç km? Gaziantep Trabzon arası kaç saat? Gaziantep Trabzon yol tarifi? Gaziantep Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Trabzon Arası Kaç KM

Gaziantep Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 798 km’dir. Gaziantep Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 483 km’dir.

Gaziantep Trabzon Arası Kaç KM

Gaziantep Trabzon Arası Kaç Saat

Gaziantep Trabzon arası kaç saat; Gaziantep Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 798 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Gaziantep Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 483 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Gaziantep Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 798 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.