Erzurum Trabzon Arası Kaç KM

Erzurum Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Trabzon arası kaç km? Erzurum Trabzon arası kaç saat? Erzurum Trabzon yol tarifi? Erzurum Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Trabzon Arası Kaç KM

Erzurum Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 295 km’dir. Erzurum Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 180 km’dir.

Erzurum Trabzon Arası Kaç KM

Erzurum Trabzon Arası Kaç Saat

Erzurum Trabzon arası kaç saat; Erzurum Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 295 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 180 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Erzurum Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 295 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.