İçeriğe geç

Trabzon Erzincan Arası Kaç KM

Trabzon Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Erzincan arası kaç km? Trabzon Erzincan arası kaç saat? Trabzon Erzincan yol tarifi? Trabzon Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km² ’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Erzincan Arası Kaç KM

Trabzon Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 231 km’dir. Trabzon Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 142 km’dir.

Trabzon Erzincan Arası Kaç KM

Trabzon Erzincan Arası Kaç Saat

Trabzon Erzincan arası kaç saat; Trabzon Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 231 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 142 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

41 dakika

Trabzon Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 231 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.