Trabzon Elazığ Arası Kaç KM

Trabzon Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Elazığ arası kaç km? Trabzon Elazığ arası kaç saat? Trabzon Elazığ yol tarifi? Trabzon Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Elazığ Arası Kaç KM

Trabzon Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 498 km’dir. Trabzon Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 263 km’dir.

Trabzon Elazığ Arası Kaç KM

Trabzon Elazığ Arası Kaç Saat

Trabzon Elazığ arası kaç saat; Trabzon Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 498 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Trabzon Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 263 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

51 dakika

Trabzon Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 498 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.