İçeriğe geç

Trabzon Edirne Arası Kaç KM

Trabzon Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Edirne arası kaç km? Trabzon Edirne arası kaç saat? Trabzon Edirne yol tarifi? Trabzon Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Edirne Arası Kaç KM

Trabzon Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1300 km’dir. Trabzon Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1102 km’dir.

Trabzon Edirne Arası Kaç KM

Trabzon Edirne Arası Kaç Saat

Trabzon Edirne arası kaç saat; Trabzon Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1300 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1102 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Trabzon Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1300 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.