İçeriğe geç

Diyarbakır Trabzon Arası Kaç KM

Diyarbakır Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Trabzon arası kaç km? Diyarbakır Trabzon arası kaç saat? Diyarbakır Trabzon yol tarifi? Diyarbakır Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Trabzon Arası Kaç KM

Diyarbakır Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 km’dir. Diyarbakır Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 346 km’dir.

Diyarbakır Trabzon Arası Kaç KM

Diyarbakır Trabzon Arası Kaç Saat

Diyarbakır Trabzon arası kaç saat; Diyarbakır Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Diyarbakır Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 346 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Diyarbakır Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.