İçeriğe geç

Denizli Trabzon Arası Kaç KM

Denizli Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Trabzon arası kaç km? Denizli Trabzon arası kaç saat? Denizli Trabzon yol tarifi? Denizli Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Trabzon Arası Kaç KM

Denizli Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1234 km’dir. Denizli Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 960 km’dir.

Denizli Trabzon Arası Kaç KM

Denizli Trabzon Arası Kaç Saat

Denizli Trabzon arası kaç saat; Denizli Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1234 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 960 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 46 dakika

Denizli Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1234 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 68 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 99 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.