İçeriğe geç

Trabzon Çorum Arası Kaç KM

Trabzon Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Çorum arası kaç km? Trabzon Çorum arası kaç saat? Trabzon Çorum yol tarifi? Trabzon Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Trabzon Çorum Arası Kaç KM

Trabzon Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 498 km’dir. Trabzon Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 405 km’dir.

Trabzon Çorum Arası Kaç KM

Trabzon Çorum Arası Kaç Saat

Trabzon Çorum arası kaç saat; Trabzon Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 498 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Trabzon Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 405 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 2 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 2 dakika

Trabzon Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 498 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.