İçeriğe geç

Trabzon Çankırı Arası Kaç KM

Trabzon Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Çankırı arası kaç km? Trabzon Çankırı arası kaç saat? Trabzon Çankırı yol tarifi? Trabzon Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Çankırı Arası Kaç KM

Trabzon Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 km’dir. Trabzon Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 505 km’dir.

Trabzon Çankırı Arası Kaç KM

Trabzon Çankırı Arası Kaç Saat

Trabzon Çankırı arası kaç saat; Trabzon Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık  7 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Trabzon Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 505 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Trabzon Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.