İçeriğe geç

Trabzon Burdur Arası Kaç KM

Trabzon Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Burdur arası kaç km? Trabzon Burdur arası kaç saat? Trabzon Burdur yol tarifi? Trabzon Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Burdur Arası Kaç KM

Trabzon Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1158 km’dir. Trabzon Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 890 km’dir.

Trabzon Burdur Arası Kaç Saat

Trabzon Burdur arası kaç saat; Trabzon Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1158 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Trabzon Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Trabzon Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 890 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 41 dakika

Trabzon Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1158 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 93 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.