İçeriğe geç

Trabzon Bitlis Arası Kaç KM

Trabzon Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Bitlis arası kaç km? Trabzon Bitlis arası kaç saat? Trabzon Bitlis yol tarifi? Trabzon Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Bitlis Arası Kaç KM

Trabzon Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 515 km’dir. Trabzon Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 355 km’dir.

İstanbul Adana Arası Kaç KM

Trabzon Bitlis Arası Kaç Saat

Trabzon Bitlis arası kaç saat; Trabzon Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 515 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Trabzon Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 355 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Trabzon Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 515 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.