İçeriğe geç

Trabzon Bingöl Arası Kaç KM

Trabzon Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Bingöl arası kaç km? Trabzon Bingöl arası kaç saat? Trabzon Bingöl yol tarifi? Trabzon Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Bingöl Arası Kaç KM

Trabzon Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 409 km’dir. Trabzon Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 245 km’dir.

Trabzon Bingöl Arası Kaç Saat

Trabzon Bingöl arası kaç saat; Trabzon Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 409 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Trabzon Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 245 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

50 dakika

Trabzon Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 409 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.