İçeriğe geç

Trabzon Bayburt Arası Kaç KM

Trabzon Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Bayburt arası kaç km? Trabzon Bayburt arası kaç saat? Trabzon Bayburt yol tarifi? Trabzon Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Bayburt Arası Kaç KM

Trabzon Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 143 km’dir. Trabzon Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 94 km’dir.

Trabzon Bayburt Arası Kaç Saat

Trabzon Bayburt arası kaç saat; Trabzon Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 143 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 94 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 37 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

37 dakika

Trabzon Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 143 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.