İçeriğe geç

Trabzon Batman Arası Kaç KM

Trabzon Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Batman arası kaç km? Trabzon Batman arası kaç saat? Trabzon Batman yol tarifi? Trabzon Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Batman Arası Kaç KM

Trabzon Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 604 km’dir. Trabzon Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 368 km’dir.

Trabzon Batman Arası Kaç Saat

Trabzon Batman arası kaç saat; Trabzon Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 604 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Trabzon Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 368 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Trabzon Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 604 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.