İçeriğe geç

Trabzon Bartın Arası Kaç KM

Trabzon Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Bartın arası kaç km? Trabzon Bartın arası kaç saat? Trabzon Bartın yol tarifi? Trabzon Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir.Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km² ’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Bartın Arası Kaç KM

Trabzon Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 878 km’dir. Trabzon Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 649 km’dir.

Trabzon Bartın Arası Kaç Saat

Trabzon Bartın arası kaç saat; Trabzon Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 878 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Trabzon Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Trabzon Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 649 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Trabzon Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 878 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.