İçeriğe geç

Trabzon Artvin Arası Kaç KM

Trabzon Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Artvin arası kaç km? Trabzon Artvin arası kaç saat? Trabzon Artvin yol tarifi? Trabzon Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS      koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Artvin Arası Kaç KM

Trabzon Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 239 km’dir. Trabzon Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 178 km’dir.

Trabzon Artvin Arası Kaç KM

Trabzon Artvin Arası Kaç Saat

Trabzon Artvin arası kaç saat; Trabzon Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 239 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 178 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Trabzon Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 239 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.