İçeriğe geç

Trabzon Ardahan Arası Kaç KM

Trabzon Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Ardahan arası kaç km? Trabzon Ardahan arası kaç saat? Trabzon Ardahan yol tarifi? Trabzon Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Ardahan Arası Kaç KM

Trabzon Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 369 km’dir. Trabzon Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 265 km’dir.

Trabzon Ardahan Arası Kaç KM

Trabzon Ardahan Arası Kaç Saat

Trabzon Ardahan arası kaç saat; Trabzon Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 369 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Trabzon Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Trabzon Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 265 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

51 dakika

Trabzon Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 369 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.