İçeriğe geç

Trabzon Amasya Arası Kaç KM

Trabzon Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Amasya arası kaç km? Trabzon Amasya arası kaç saat? Trabzon Amasya yol tarifi? Trabzon Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Amasya Arası Kaç KM

Trabzon Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 466 km’dir. Trabzon Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 317 km’dir.

Trabzon Amasya Arası Kaç KM

Trabzon Amasya Arası Kaç Saat

Trabzon Amasya arası kaç saat; Trabzon Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 466 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Trabzon Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 317 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Trabzon Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 466 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.