İçeriğe geç

Trabzon Aksaray Arası Kaç KM

Trabzon Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Aksaray arası kaç km? Trabzon Aksaray arası kaç saat? Trabzon Aksaray yol tarifi? Trabzon Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Aksaray Arası Kaç KM

Trabzon Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 735 km’dir. Trabzon Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 569 km’dir.

Trabzon Aksaray Arası Kaç KM

Trabzon Aksaray Arası Kaç Saat

Trabzon Aksaray arası kaç saat; Trabzon Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 735 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Trabzon Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 569 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Trabzon Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 735 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.