İçeriğe geç

Trabzon Ağrı Arası Kaç KM

Trabzon Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Ağrı arası kaç km? Trabzon Ağrı arası kaç saat? Trabzon Ağrı yol tarifi? Trabzon Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Ağrı Arası Kaç KM

Trabzon Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 463 km’dir. Trabzon Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 320 km’dir.

Trabzon Ağrı Arası Kaç KM

Trabzon Ağrı Arası Kaç Saat

Trabzon Ağrı arası kaç saat; Trabzon Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 463 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 320 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Trabzon Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 463 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.