İçeriğe geç

Trabzon Afyon Arası Kaç KM

Trabzon Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından,  Trabzon Afyon arası kaç km? Trabzon Afyon arası kaç saat?  Trabzon Afyon yol tarifi?  Trabzon Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir.  Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Afyon Arası Kaç KM

Trabzon Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 km’dir.  Trabzon Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 823 km’dir.

Trabzon Afyon Arası Kaç KM

Trabzon Afyon Arası Kaç Saat

Trabzon Afyon arası kaç saat;  Trabzon Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir.  Trabzon Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir.  Trabzon Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 823 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Trabzon Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan  Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.