İçeriğe geç

Trabzon Adıyaman Arası Kaç KM

Trabzon Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Adıyaman arası kaç km? Trabzon Adıyaman arası kaç saat? Trabzon Adıyaman yol tarifi? Trabzon Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS       koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Adıyaman Arası Kaç KM

Trabzon Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 km’dir. Trabzon Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 382 km’dir.

Trabzon Adıyaman Arası Kaç KM

Trabzon Adıyaman Arası Kaç Saat

Trabzon Adıyaman arası kaç saat; Trabzon Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 382 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Trabzon Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.